Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Theo? Maldini: I kam paralajmëruar klubet e tjera, mos guxojnë t’i afrohen!

Paolo Maldini ka paralajmëruar çdo klub gjigant që do tentojë t’i afrohet Theo Hernandez, duke u thënë të qëndrojnë larg.

Drejtori sportiv i Milan theksoi se mbrojtësi është një nga lojtarët kryesorë të skuadrës së “Djallit” dhe nuk pranojnë asnjë ofertë për francezin.

 “Ne u thamë disa klube të huaja që të mos paraqiten as në tryezën e bisedimeve. Ne duam të mbajmë lojtarët më të fortë.”-tha Maldini.

Hernandez është bashkuar në 2019-ën me Milan dhe përveç faktit se është titullar i padiskutueshëm, 24-vjeçari është vendimtar jo vetëm në repartin e mbrojtjes, por edhe në realizimin e golave.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...