Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Theo: Ndihem i lodhur, por Messi nuk më tremb!

Theo Hernandez ishte një nga lojtarët më të mirë në fitoren e Francës kundër Marokut në gjysmëfinalen e Kupës së Botës 2022.

Mbrojtësi i Milanit shënoi golin që zhbllokoi ndeshjen pas 5 minutave lojë, më pas dha kontributin e tij për të mbajtur kundërshtarët larg portës së Lloris.

Duke folur për mediet italiane pas kësaj fitoreje, Theo theksoi se është lodhur, po shton se nuk i trembet Messi-t.

“Ishte një mbrëmje e pabesueshme. Ishte një ndeshje e vështirë. Maroku ka një ekip të madh. Por ne fituam dhe tani duhet të mendojmë për finalen. Kemi pasur një muaj të jashtëzakonshëm, duke punuar për të arritur në këtë moment. Jam i lodhur, por është e bukur. Tani le të rikuperohemi që të jemi në top formë. Messi? Nuk na tremb, ata kanë një ekip të jashtëzakonshëm, por ne kemi disa ditë për të punuar.”-deklaroi mbrojtësi.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...