Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Thiago Alcantara e mbyll me futbollin, spanjolli “var këpucët në gozhdë” në moshën 33-vjeçare

Një protagonist i madh i viteve të fundit e mbyll me futbollin në moshën 33-vjeçare.

Mesfushori spanjoll që ndau rrugët me Liverpool-in më 30 qershor, Thiago Alcantara, njoftoi largimin nga futbolli përmes një postimi në rrjetet sociale.

Lexo edhe:

“Unë gjithmonë do të jem i gatshëm të kthej atë që më është dhënë dhe jam mirënjohës për kohën që kalova në futboll. Faleminderit, futbollit dhe të gjithë atyre që më shoqëruan dhe më bënë një lojtar dhe person më të mirë gjatë rrugës, Thiago”-shprehet ish-ylli i Liverpool-it.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Itali

Juventus zyrtarizoi para disa ditësh firmën me portierin Michele Di Gregorio që sezonin e shkuar ishte pjesë e Monzas. Bardhezinjtë paguan 18 milionë euro...

Futboll

Sulmuesi nga Guinea, Serhou Guirassy, i cili zhvilloi një sezon të mrekullueshëm me Stuttgartin, ishte i zgjedhuri për sulmin e Borussias së Dortmundit, që...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...