Premier League

Thiago Alcantara i pafat, dëmtohet sërish dhe humb dy ndeshjet e radhës

Nuk po shkon aspak mirë aventura e Thiago Alcantarës me fanellën e Liverpoolit. I transferuar te “the reds” verën e kaluar për një shifër prej 30 milionë eurosh bashkë me bonuset, mesfushori spanjoll ka vuajtur dëmtimet e shpeshta.

Pikërisht për këtë arsye, Alcantara ka zbritur në fushë në vetëm 30 ndeshje me Liverpoolin sezonin e kaluar dhe në shumicën e të cilave ka ardhur nga stoli, ndërsa edhe ky vit futbollisti nuk ka nisur aspak mirë për 30-vjeçarin.

Kur dukej se po fitonte besimin e Klopp, dhe u aktivizua për të dytën ndeshje radhazi në Premier League si titullar, mesfushori pësoi një tjetër dëmtim dhe la fushën e lojës në minutën e 61-të të ndeshjes ndaj Crystal Palace.

Klubi anglez njofton se bëhet fjalë për një dëmtim në pulpë, që do ta lërë brazilianin jashtë fushave për të paktën dy ndeshjet e radhës ndaj Norwichit në Kupën e Ligës dhe Brentfordit në kampionat.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency