Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Thiago Motta: Mbrëmje fantastike, ky sezon është për tifozët dhe lojtarët

Nervoz në minutat e fundit, Motta: Ndodh gjithmonë e njëjta gjë
Nervoz në minutat e fundit, Motta: Ndodh gjithmonë e njëjta gjë

Bologna triumfoi ndaj Verona-s 2-0 duke prekur kështu vendin e katërt në Serie A, teksa pas ndeshjes, trajneri Thiago Motta u shpreh shumë i lumtur.

Lexoni edhe:

“Fillimisht dua të falënderoj të gjithë tifozët dhe jam shumë krenar që po marrë këtë dashuri… Jam këtu vetëm për të dhënë, falenderoj me zemër çdo tifozë. Dua të them se nuk jam unë njeriu kryesor, por lojtarët, ata janë protagonistët. Fituam një ndeshje të madhe me një lojë fantastike. Ne fituam 3-0 sepse për mua ajo pritje e Skorupskit në fund ka vlerën e një goli. Championsi? Ka ende kohë, duhet të mendojmë për gjëra të thjeshta fillimisht, pra si të fitojmë ndeshjen e radhës” – përfundoi Thiago Motta.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...