Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Thiago Motta ndryshon Juventusin, bardhezinjtë me stil “brazilian”

Thiago Motta përgatitet të marrë drejtimin e Juventusit në ditët e ardhshme teksa trajneri ka nisur të orientojë edhe merkaton e bardhezinjve. Drejtuesit kanë nisur nga puna për të mbyllur marrëveshjen me mesfushorin Douglas Luiz të Aston Villas.

Por, Luiz nuk do të jetë i vetmi brazilian që pritet të transferohet në Torino, pasi së fundmi, Thiago Motta ka dhënë “ok” për transferimin e Vitor Roque nga Barcelona. Sulmuesi nuk është i lumtur me mënyrën si e kanë trajtuar në Katalonjë dhe agjenti i tij po punon që t’i “sajojë” një destinacion të ri 19-vjeçarit.

Lexo edhe:

Juventus pritet të “përshëndetet” më disa sulmues këtë verë duke nisur nga Kean, Chiesa dhe Milik, ndaj torinezët po e mendojnë seriozisht opsionin për t’i bërë një vend në organikë edhe Vitor Roque. Mbetet për t’u parë si do të vijojnë tratativat në ditët e ardhshme teksa pritet një takim nga afër mes palëve.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...