Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Thiaw: Fillimi te Milan nuk ishte aq i vështirë, nuk prisja fare të luaja menjëherë

Mbrojtësi gjerman Malick Thiaw është shprehur i lumtur me mënyrën si e ka nisur rrugëtimin e tij te Milan.

Ndërsa ka folur për mediet gjermane pas debutimit me Kombëtaren e vendit të tij, në ndeshjen miqësore ndaj Polonisë, Thiaw falenderoi “kuqezinjtë” e Italisë për mundësinë e dhënë.

Lexo edhe:

“Nuk ishte aq i vështirë fillimi i aventurës sime te Milani, nuk e prisja të luaja menjëherë, duke kaluar nga Schalke te kampionët e Italisë. Megjithatë, jam shumë i lumtur me rritjen time dhe tepër mirënjohës ndaj kuqezinjve që më dhanë këtë shans.”-deklaroi Thiaw.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....