Futboll

Thirrje raciste në sfidën ndaj Anglisë, jep dorëheqjen presidenti i federatës bullgare

Sfida eliminatore e Euro 2020-ës mes Bullgarisë dhe Anglisë në Sofje, u ndërpre për disa minuta në pjesën e parë, për shkak të thirrjeve raciste ndaj futbollistëve me ngjyrë të “tre luanëve”, ndërsa sot erdhën edhe efektet e para të ngjarjes së shëmtuar.

Kështu presidenti i Federatës Bullgare të Futbollit Borislav Mihaylov dha dorëheqjen nga posti, pas presionit të ushtruar edhe nga kryeministri i vendit Boyko Borissov, i cili kërkoi gjatë ditës së sotme largimin e tij.

Në një deklaratë zyrtare thuhej se Muhaylov ka paraqitur dorëheqjen e tij në Komitetin Ekzekutiv të Federatës, që pritet të mblidhte ditën e premte, për ta pranuar dhe për të nisur nga puna për gjetjen e një tjetër drejtuesi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency