Ligue 1

Thuchel paralajmëron Buffonin: Konkurrencë e fortë në portë

Ndoshta fjalët e trajnerit të PSG, Thomas Thuchel, nuk i kanë pëlqyer italianit Gigi Buffonit, i cili u transferua në kryeqytetin e Francës për të luajtur të paktën edhe një vit në nivele të larta. I pyetur në konferencën për shtyp se cilin konsideron titullar për portën, gjermani u përgjigj:

“Konkurrenca për këtë rol është shumë e fortë, do të vendos shumë shpejt. Do ta bëj kur të tre portierët që kam në dispozcion të jenë 100% në formë.”

Pyetja, në fakt, ishte provokative, sepse PSG ka pësuar plot 8 gola në dy ndeshje të International Champions Cup.

“Do t’i them Gianluca Spinellit (përgatitësi i portierëve) që të vendosë në vendin tim, – vijoi me shaka Thuchel. – Unë jam shumë i lumtur për cilësinë që kanë portierë e mi. Gigi ka personalitet të madh dhe lidershipin e tij e përcjell të pjesa tjetër e skuadrës. Ka konkurrencë, djemtë kanë gati të luftojnë për këtë rol.”

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Premier League 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
2
2
0
0
6
0
+6
6
2Arsenal
2
2
0
0
6
2
+4
6
3Brentford
2
1
1
0
6
2
+4
4
4Tottenham Hotspur
2
1
1
0
6
3
+3
4
5Newcastle United
2
1
1
0
2
0
+2
4
6Leeds United
2
1
1
0
4
3
+1
4
7Chelsea
2
1
1
0
3
2
+1
4
8Brighton & Hove Albion
2
1
1
0
2
1
+1
4
9Aston Villa
2
1
0
1
2
3
-1
3
10Nottingham Forest
2
1
0
1
1
2
-1
3
11AFC Bournemouth
2
1
0
1
2
4
-2
3
12Liverpool
2
0
2
0
3
3
0
2
13Fulham
2
0
2
0
2
2
0
2
14Wolverhampton Wanderers
2
0
1
1
1
2
-1
1
15Leicester City
2
0
1
1
4
6
-2
1
16Crystal Palace
2
0
1
1
1
3
-2
1
17Southampton
2
0
1
1
3
6
-3
1
18Everton
2
0
0
2
1
3
-2
0
19West Ham United
2
0
0
2
0
3
-3
0
20Manchester United
2
0
0
2
1
6
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency