Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Thuram: Duhet të kisha ardhur te Inter para dy vitesh. Babai im? Më tha bravo

Thuram: Frattesi ma dëgjoi fjalën
Thuram: Frattesi ma dëgjoi fjalën

Sulmuesi Marcus Thuram, protagonist i madh i derbit të fituar mbrëmjen e së shtunës nga Interi 5-1 ndaj Milanit ka folur sërish për mediet italiane pas kësaj sfide.

Në prononcimin e tij, Thuram u shpreh se duhej të kishte kaluar që para dy viteve të Inter, ndërsa shtoi se për derbin ndaj Milan mori komplimente dhe nga i ati, Lilian Thuram.

Lexoni edhe:

“E gjeta veten një për një me mbrojtësin, pashë që isha vetëm dhe gjuajta në portë. Babai im? Më tha bravo…Para dy vitesh më duhej të vija te Inter, u lëndova por ende i dhashë fjalën Interit. Tani dua të ndihmoj bashkëlojtarët me gola, asistime apo rikthime në mbrojtje”-deklaroi sulmuesi.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Conference League

Ernest Muçi bëhet padyshim protagonisti i mbrëmjes në Conference League, pasi ia doli të shënojë dy herë në ndeshjen e parë në grup mes...