Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Thuram-ët shkruajnë historinë, baba e bir shkojnë në të paktën një finale të Kupës së Botës

Lilian dhe Marcus Thuram shkruajnë historinë e futbollit. Për herë të parë, një dyshe babë-bir shkojnë të dy të paktën në një finale të Kupës së Botës.

Pas fitores në gjysmëfinale ndaj Marokut dhe kualifikimit në turin e fundit të Katarit 2022, Marcus do të arrijë babanë e tij Lilian, megjithatë ky i fundit këtë rezultat e ka arritur dy herë me Francën (1998 dhe 2006).

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...