Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Thuram: Frattesi ma dëgjoi fjalën, ja pse zgjodha Interin

Dëmtohet edhe Frattesi, Inzaghi përgatit rotacionin për Salernitanën
Dëmtohet edhe Frattesi, Inzaghi përgatit rotacionin për Salernitanën

Një asist dhe një supergol në derbin e parë të Milanos. Marcus Thuram shijon në maksimum suksesin e Interit, pro edhe paraqitjen e tij, që sërish vlerësohet me ‘5 yje’ për gjithë atë që arrin t’i japë skuadrës në fushë.

Pas ndeshjes, Thuram nuk e fshehu gëzimin për suksesin, teksa zbuloi bisedën me Frattesin dhe arsyen pse zgjodhi Interin në verë e jo Milanon.

E prisnit një nisje si protagonist te Interi?
E shpresoja shumë një start si ky. Shokët më kanë qëndruar pranë dhe më kanë ndihmuar shumë, ndaj jam shumë i lumtur që po jap kontributin tim në sukseset e skuadrës.

Goli ishte vërtetë një kartolinë e bukur për derbin…
Dumfries më dha një asist të zgjuar, ndonëse mbërrita pak vonë te topi. Isha një kundër një dhe zgjidhja e vetme ishte të godisja. Pastaj të luash me Lautaron, është shumë e lehtë, sepse lëviz mirë dhe di të të krijojë hapësirat që duhen në fushë.

Lexo edhe:

U patë të përqafoheshit edhe me Frattesin në golin e pestë…
I kisha thënë që pas dy golave me kombëtaren, duhej të shënonte edhe në derbi. Ma dëgjoi fjalën, pasi erdhi nga stoli dhe shënoi golin e pestë.

Pse zgjodhët Interin në verë?
Duhej të vija këtu dy vite më parë, por ai dëmtim më ndërpreu ëndrrën. Unë punova shumë për të bindur drejtuesit e Interit dhe ata nuk më harruan asnjëherë, ndaj këtë verë u krijuan kushtet e duhura.

Keni folur me babanë?
Ishte në stadium, por nuk kemi folur ende. Në mbrëmje do të kemi kohë të rrimë gjatë dhe të diskutojmë.

Lajme të tjera

Futboll

Ndeshja Waalwijk-Ajax u ndërpre përfundimisht, pas dëmtimit të rëndë që pësoi portieri Eitenne Vaessen. Portieri i vendasve ra pa ndjenja në minutën e 85’...

La Liga

Myrto Uzuni nuk e nisi si titullar ndeshjen e Granadës në transfertë ndaj Almerias si pasojë e një problem fizik nga sfida e kaluar....

Premier League

Organi i gjyqtarëve PGMOL (Professional Game Match Officials Limite) ka pranuar se vendimi për të anuluar golin e Luis Diaz në humbjen 2-1 të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...