Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Thuram: Griezmann i jashtëzakonshëm, pres me padurim të mposht Atleticon

Sulmuesi i Interit, Marcus Thuram, foli për “Sportmediaset” në prag të ndeshjes së parë me Atleticon në Champions:

“Atletico është një skuadër shumë e fortë, me lojtarë të mrekullueshëm. Ne po e përgatisim si ndeshjet e tjera të kampionatit dhe kupës, me qetësi dhe duke punuar shumë”.

Atletico Madrid ka ndryshuar shumë vitet e fundit. Me cilën skuadër do të përballeni?

Po, më parë ata luanin me një mbrojtje shumë të ulët. Tani ata luajnë futboll shumë të mire, me lojtarë të rëndësishëm si Griezmann, Morata dhe Depay. Do të jetë një ndeshje e mirë. Antoine është një djalë i jashtëzakonshëm, një lojtar i jashtëzakonshëm.

A mund të rriteni më shumë nga këto përplasje të Championsit, duke pasur parasysh ndikimin e këtij kompeticioni në Serinë A?

Lexo edhe: 

Po, ashtu si kampionati. Atletico vjen në “San Siro” për të luajtur një ndeshje të mrekullueshme. Për mua është e mrekullueshme të luash ndeshje të tilla.

Pas ecurisë së vitit të kaluar, a është tani Champions League më shumë se një ëndërr dhe një mundësi?

Ne duam të hyjmë në fushë për të fituar, çdo ndeshje është një mundësi për të bërë mirë.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...