Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Thuram tek Interi/ Milani fokusohet në La Liga, një afrikan për sulmin

Pasi humbi “derbin” në merkato me Interin për Marcus Thuram, me sulmuesin francez që zgjodhi anën zikaltër të Milanos, kuqezinjtë e Milanit kanë piketuar një tjetër objektiv për sulmin.

Bëhet fjalë për El Bilal Toure, sulmuesin nga Mali. 21-vjeçari ka kontratë deri në vitin 2028 me Almerian, klubin që garon në La Liga.

Gjatë sezonit të fundit, lojtari afrikan shënoi 7 gola në kampionatin spanjoll, duke regjistruar edhe dy asiste. Për El Bilal Toure ka interesim konkret edhe nga Napoli e Atalanta.

Lexo edhe:

Pavarësisht moshës së re, ai ka luajtur 13 ndeshje me kombëtaren e vendit të tij. Duke gjetur rrugën e rrjetës në 3 raste. Përveç majës së sulmit, El Bilal Toure mund të luajë edhe në krahun e djathtë.

Almeria kërkon 15-20 milionë euro për kartonin e tij. Drejtuesit e Milanit kanë marrë “po”-në e sulmuesit, dhe tani po punojnë për të arritur akordin zyrtar me klubin iberik.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...