Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Thyen heshtjen pas ndarjes me CR7, Mendes: Mbajini mend këto fjalë!

Pasi prishi raportet me Manchester United në janarin e këtij viti, Cristiano Ronaldo u nda edhe me Jorge Mendes, agjentin e tij historik. Legjenda portugeze u transferua tek Al Nassr në Arabinë Saudite.

Pas ndërprerjes së bashkëpunimit me të, Mendes ka thyer heshtjen më në fund, duke folur për herë të parë për golashënuesin më të mirë të histori.

Lexo edhe:

Cristiano ndodhet në Arabinë Saudite, kjo është jeta. Ne duhet t’i jemi mirënjohës për atë që i ka dhënë futbollit portugez. CR7 është ambasadori më i madh i vendit tonë.

Ai do të jetë gjithmonë në zemrën time. Cristiano është një person i veçantë për mua, përveçse një futbollist i shquar. Do e them gjatë gjithë jetës: ai është, ishte dhe do të jetë futbollisti më i mirë i historisë së futbollit”, përfundoi Mendes.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...