Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

“Thyhet” më në fund Kessie, zyrtarizohet tek Al Ahli me dyfishin e pagës

Këmbëngulja saudite më në fund jep rezultat: Franck Kessié është bindur, gjithashtu Barcelona. Mesfushori nga Bregu i Fildishtë tashmë është lojtar i Al-Ahlit. Operacioni është mbyllur me 12.5 milionë euro.

Ish-lojtari i Barcelonës, duke e ditur se ishte i transferueshëm, ka theksuar gjatë gjithë verës se synonte të zgjaste qëndrimin në Kontinentin e Vjetër dhe, nëse nuk mund të vazhdonte te Barça, donte të gjente një ekip tjetër evropian.

Asnjë skuadër nga Premier League dhe Seria A nuk arriti të bënte një ofertë të kënaqshme për Barcelonën, ​​e cila edhe pse donte ta hiqte qafe lojtarin, pasi nuk ishte pjesë e planeve të Xavit, as nuk kishte ndërmend ta lejonte largimin si i lirë.

Më në fund, oferta nga Al-Ahli ka pasur efekt dhe e ka bindur Kessié-n.

https://twitter.com/i/status/1689331614235410433

Në klubin e tij të ri ai do të fitojë dyfishin e asaj që mori te Barça. Operacioni i kënaq të gjitha palët. Kështu përfundon një rrugëtim i shkurtër i një sezoni të vetëm për ish-in e Milanit si lojtar i Barçës, ku mbërriti një vit më parë me parametër zero.

Me fanellën “Blagrana” u aktivizua në total në 43 ndeshje, duke shënuar tre gola dhe duke dhënë tri asistime.

Lexo edhe:

“FC Barcelona shpreh publikisht mirënjohjen për Franck Kessie-n për angazhimin dhe përkushtimin e tij dhe i uron fat dhe suksese në të ardhmen”, thuhet në deklaratën e Barcelonës.

Al-Ahli, një klub me qendër në qytetin Jeddah, kryen kështu blerjen e gjashtë të madhe të verës, pasi kishte siguruar më parë emra të tillë si Riyad Mahrez, Roberto Firmino, Allan Saint-Maximin, Edouard Mendy dhe trajnerin Matthias Jaissle.

Lajme të tjera

Futboll

Jose Mourinho është gati të kthehet në pankinë, pas shkarkimit nga Roma muaj më parë. Portugezi do të marrë drejtimin e Beshiktashit, ekip ku...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...