Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Tifozë-lojtarë kokë më kokë, Prokuroria nis hetim ndaj Milanit

Milan pësoi disfatën e dytë brenda një jave teksa pas rezultatit zhgënjyes me Interin në Champions League (humbën 2-0), kuqezinjtë u mposhtën edhe në kampionat në transfertë ndaj Spezias me shifrat 2-0.

Skuadra e drejtuar nga trajneri Stefano Pioli ka vendosur në rrezik objektivat sezonalë ndërsa edhe tifozët pas humbjes me Spezian kërkuan të “shkundnin” skuadrën duke i thërritur në një ballfaqim në fushë. Sfida e radhës është ajo e kthimit në Champions League me Interin dhe tifozët duan me çdo kusht që skuadra të rikthehet ajo e mëparshmja.

Lexo edhe:

Por, episodi i ndodhur me tifozët pas sfidës me Spezian është duke u marrë në shqyrtim nga Prokuroria Federale duke qenë se Kodi i Drejtësisë Sportive ndalon të ashtuquajturat “gjyqe publike”. Mbetet për t’u parë nëse do të merren edhe masa ndaj lojtarëve kuqezinj për këtë mbledhje me tifozët, pavarësisht se ballafaqimi lojtarë-tifozë është bërë me mirëkuptim nga të dyja palët.

Sakaq, edhe mbrojtësi i Milan, Simon Kjaer u shpreh se skuadra është në një moment të vështirë ndërsa shtoi se ndeshja ndaj Spezias duhet harruar sa më shpejt dhe të martën ndaj Interit në Champions duhet të luajnë ndeshjen e jetës.

Lajme të tjera

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Kosovë

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...