Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Tifozët bllokojnë autobuzin, Inter mbërrin me vonesë në San Siro

Milan dhe Inter diskutojnë në San Siro biletën e parë për në finalen e Champions League që këtë sezon zhvillohet në Stamboll. Zikaltërit janë më të avantazhuar duke qenë se triumfuan në sfidën e parë e shifrta 0-2.

Entuziazmi në radhët e Inter është i lartë prej formës së shfaqur së fundmi, teksa tifozët ziklatër janë përpjekur gjithashtu t’i japin një shtysë më shumë lojtarëve. Para se skuadra t’i drejtohej San Siros, një pjesë e mirë e tifozëve zikaltër u mblodhën rreth autobuzit të skuadrës madje duke bllokuar edhe rrugën.

Lexo edhe:

U desh ndërhyrja e policisë për të lejuar autobuzin që të vazhdonte i qetë në destinacion teksa drejtori i Inter, Beppe Marotta nuk e bëri dramatike vonesën e skuadrës duke theksuar se vonesa ishte vetëm me tre minuta.

Lajme të tjera

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...