Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Tifozët brazilianë kërkojnë Guardiolën trajner, por favorit duket se është një portugez

Pep Guardiola është ëndrra e federatës dhe tifozëve brazilianë pas largimit të Tites.

Megjithatë, paga prej 24 milionë eurosh në vit e bën të pamundur marrjen e trajnerit të Manchester City-t.

Në këto rrethana favoriti duket se është një tjetër trajner i huaj që aktualisht punon në Brazil. Ky është portugezi Abel Ferreira, trajneri aktual i Palmeiras.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...