Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Tifozët duan largimin e Gabigol, kërcënojnë vajzën e zv. presidentit

Skena që nuk kanë aspak lidhje me futbollin, janë ato që vijën nga Brazili. Tifozët e Flamengos kanë ndaluar zv.presidentin e klubit dhe e kanë kërcënuar me vdekjen e vajzës 15-vjeçare, nëse nuk largon nga skuadra Jorge Sampaolin dhe sulmuesin Gabriel Barbosa, të cilët shihen edhe si shkak i dështimit.

Zv. Presidenti Marcos Braz ka reaguar menjëherë ashpër, duke qëlluar me grushte dhe shqelma dy prej tifozëve që iu afruan dhe e kërcënuan, teksa ka referuar menjëherë ngjarjen edhe në policinë braziliane.

Lexo edhe:

Gabriel Barbosa, apo Gabigol, shkroi kapituj të bukur të historisë së futbollit në me Flamengon, duke fituar edhe Copa Libertadores, megjithatë së fundi po kalon një formë zhgënjyese, që ka ndikuar jo pak edhe në rezultatet e skuadrës.

Tifozët e klubit të njohur brazilian e kanë shprehur hapur kërkesën e tyre për largimin nga ekipi të ish-sulmuesit të Interit, por edhe të trajnerit Jorge Sampaoli.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...