Angli

Tifozët e Chelsea zgjedhin 11-tëshen e preferuar, a ka vend për Brojën?!

Pas një disfatë të papritur në Zagreb ndaj Dinamos në premierën e Champions League që solli edhe shkarkimin e trajnerit Thomas Tuchel, Chelsea duhet të reagojë me patjetër në ndeshjen e dytë europiane ndaj Salzburg. Në këtë sfidë, do të debutojë në krye të “Bluve të Londrës” edhe tekniku Graham Potter i cili ka për detyrë të “shkundë” ekipin nga një start i dobët i sezonit të ri.

Por, duke qenë ende në njohje të futbollistëve të tij, fansat e Chelseat kanë menduar t’i japin një ide Potter për 11-tëshen që do të duhet të startojë ndaj Leipzig. Ajo që bie në sy është mungesa e Armando Brojës, vendi i të cilit është zënë nga Aubameyang me gabonezin që preferohet në sulm së bashku me Sterling dhe Pulisic.

Formacioni i preferuar i tifozëve të Chelsea për ndeshjen ndaj Salzburg:

Gjithsesi, vendimi në fund i takon trajnerit Potter dhe nëse drejtuesit e Chelseat zgjodhën pikërisht 47-vjeçarin, ishte edhe për besimin që ky i fundit duhet të tregojë ndaj të rinjve premtues si Broja, teksa Tuchel ishte duke ndjekur një tjetër strategji.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency