Futboll

Tifozët e Fiorentinës ironizojnë me Buffon (Video)

Deklaratat e Gigi Buffonit, pas mbrëmjes së ‘zezë’ të Madridit, duket se kanë bërë xhiron e botës, teks nuk janë kursyer edhe ironitë ndaj kapitenit të baredhezinjve.

Ajo më e këndshmja ka ndodhur mesditën e të dielës, në ‘Artemio Franchi’, ku po luhet takimi mes Fiorentinës dhe Spalit. Gjyqtari i takimit, Orsato vërshëlleu një penallti për vendasit, ndërsa tifozët e Fiorentinës filluan të këndonin në kor ‘Insensibile (i pandjeshëm)’, referuar deklaratave të portierit të bardhezinjve.

Menjëherë pas takimit në Madrid, Buffon akuzoi gjyqtarin se u tregua pa ndjenja, kur vendosi të akordojë atë penallti në sekondat e fundit, që vrau ëndrrat e Juventusit, për të synuar Champions Leaguen.

To Top