Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Tifozët e Legias “ekzekutojnë me varje” Putin, mesazh për Lech Poznan

Tifozët e Legia Warsaw kanë tronditur botën e futbollit me banerin e zbuluar në ndeshjen kundër Lech Poznan.

Koreografia e tifozerisë së Legias, pjesë e së cilës janë edhe futbollistët shqiptar Ernest Muçi dhe Jurgen Çelhaka, përpara takimit që u mbyll me barazimin 1-1 ishte shokuese, pasi në të shfaqej presidenti i Rusisë, Vladimir Putin me një fanellë të Spartak Morscow, klub rus i binjakëzuar me Lech Poznan, dhe me një litar rreth qafës.

Tifozeria e Legias tregoi hapur se çfarë mendon rreth pushtimit rus në Ukrainë, ndërsa baneri është bërë shumë viral në rrjetet sociale dhe ka marrë reagime të shumta.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...