Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Tifozët e Marseille kundër mesfushorit të Romës, transferimi pezull…

Jordan Veretout nuk bën pjesë në planet e Jose Mourinhos dhe është pranë rikthimit te Marseille. Klubi francez ka arritur akordin me Romën mbi bazën e huazimit me detyrim blerjeje për shifrën e 10 milionë eurove.

Gjithashtu marsejezët kanë arritur marrëveshje edhe me mesfushorin për një kontratë 4-vjeçare me pagë prej 3 milionë eurosh në sezon.

Megjithatë së fundi kanë qenë tifozët e Marseille ata që kanë ngadalësuar transferimin, pasi kanë dalë kundër mesfushorit. Referuar disa sjelljeve të tij të mëparshme, tifozët e Marseille janë shprehur se Veretout nuk është i mirëpritur.

Drejtuesit e klubit francez janë ndalur momentalisht, megjithatë në ditët e ardhshme pritet të zgjidhet edhe kjo situatë.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...