Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Tifozët e Marseille plagosin trajnerin e Lyon-it dhe ndihmësin e tij, shtyhet ndeshja e Ligue 1

Ndeshja mes Marseille dhe Lyon që ishte planifikuar për t’u luajtur këtë të djelë në orën 20:45 është shtyrë.

Shkak i këtij vendimi është bërë sulmi me gurë i tifozëve të Marseille ndaj autobusit të skuadrës së Lyon-it, ku mbetën të plagosur dhe të gjakosur në fytyrë trajneri Fabio Grosso dhe ndihmësi i tij Raffaele Longo.

Lexo edhe:

Lojtarët u tronditën dhe panë disa copëza xhami që binin si shi brenda autobusit, por deri më tani nuk raportohet për lojtarë të lënduar.

Ndërkohë që Grosso dhe Longo ndodhen në spital, ku kanë marrë ndihmën e nevojshme, delegati i ndeshjes ka vendosur shtyrjen e saj.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Lajme

Një thashethem i bujshëm po mbush mediat rozë në Itali, teksa këtë herë protagonistë janë mesfushori amerikan i Juventusit, Weston McKennie dhe motra e...