Serie A

Tifozët e Milanit gati për eksod/ Kërkesa pafund për bileta, faqja e Sassuolos nuk punon më!

Skuadra e Milanit është shumë afër fitimit të titullit të 19-të në histori. Kuqezinjve u mjafton të mos humbasin sfidën e fundit të kampionatit përballë Sassuolos në transfertë për të rikthyer trofeun e madh pas 11 vitesh në Milanello.

Dueli ndaj Sassuolos do të zhvillohet të dielën e 22 majit (18:00). Në të njëjtën datë dhe orar edhe dueli Inter-Sampdoria. Entuziazmi dhe adrenalina janë rritur shumë te populli milanist dhe pritet një eksod drejt Reggio Emilias.

Mediet italiane raportojnë se kërkesat e tifozëve të Milanit për bileta kanë qenë të panumërta, aq sa sajti i klubit të Sassuolos është bllokuar dhe ka rënë. “Mapei Stadium” ka një kapacitet prej 21.525 vendesh.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Premier League 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Arsenal
0
0
0
0
0
0
0
0
2Aston Villa
0
0
0
0
0
0
0
0
3AFC Bournemouth
0
0
0
0
0
0
0
0
4Brentford
0
0
0
0
0
0
0
0
5Brighton & Hove Albion
0
0
0
0
0
0
0
0
6Chelsea
0
0
0
0
0
0
0
0
7Crystal Palace
0
0
0
0
0
0
0
0
8Everton
0
0
0
0
0
0
0
0
9Fulham
0
0
0
0
0
0
0
0
10Leeds United
0
0
0
0
0
0
0
0
11Leicester City
0
0
0
0
0
0
0
0
12Liverpool
0
0
0
0
0
0
0
0
13Manchester City
0
0
0
0
0
0
0
0
14Manchester United
0
0
0
0
0
0
0
0
15Newcastle United
0
0
0
0
0
0
0
0
16Nottingham Forest
0
0
0
0
0
0
0
0
17Southampton
0
0
0
0
0
0
0
0
18Tottenham Hotspur
0
0
0
0
0
0
0
0
19West Ham United
0
0
0
0
0
0
0
0
20Wolverhampton Wanderers
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency