Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Tifozët e Milanit presin titullin, Investcorp përgatit goditjen e madhe në sulm

Titull, pronarë të rinj dhe merkato. Skuadra e Milanit është në avantazh krahasuar me rivalët në lidhje me fitimin e kampionatit, teksa kalimi i kuqezinjve nga Elliot te Investcorp është një hap larg akordit zyrtar.

Fondi nga Bahrejni dëshiron të prezantohet me dhurata përpara popullit milanist dhe një nga goditjet e mëdha të tyre mund të jetë Christopher Nkunku.

24-vjeçari francez pëlqehet shumë nga dyshja Maldini-Massara. Ai ka shkëlqyer këtë sezon me Leipzigun, duke ia dalë të regjistrojë 30 gola dhe 20 asiste në 40 ndeshje me nënkampionët e Gjermanisë.

Nkunku, i cili debutoi me kombëtaren franceze në miqësoret e marsit, mund të luajë si sulmues i dytë dhe sulmues krahu, teksa trajneri Tedesco e ka aktivizuar në disa raste edhe si një numër 9 fals.

Teknikë, shpejtësi dhe efikasitet përpara portës kundërshtare. Nkunku është profili i lojtarit që i mungon Milanit, që duhet të shpenzojë 60 milionë euro për ta transferuar në Milanello.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Featured

Shqipëria vazhdon të “shijojë” të tjera suksese në botën e sportit, ndërsa së fundmi flamurin “kuqezi” e ka nderuar Zelimkhan Abkarov. Abkarov fitoi një...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....