Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Tifozët e Romës të “çmendur” për finalen e dytë europiane, “avullojnë” brenda 24 orëve biletat

Pas suksesit në Air Albania sezonin e kaluar me Romën që fitoi në Tiranë përballë Feyenoord trofeun e Conference League, tifozët italianë synojnë një tjetër festë europiane. Këtë herë në “Puskas Arena” të Budapestit më datë 31 maj teksa sfidojnë Sevillan në finalen e Europa League.

Tifozët romanë këtë sezon e kanë mbështetur pa kushte skuadrën e drejtuar nga Jose Mourinho me Olimpicon që ka qenë i tejmbushur në të gjitha sfidat. Mesa duket i njëjti trend do të vijojë edhe me finalen e Europa League teksa tifozeria verdhekuqe ka mbaruar 15.000 biletat e vendosura në dispozicion nga ana e UEFA-s.

Lexo edhe: 

Prej mëngjesit verdhekuqtë kanë nisur të prenotojnë “online” kodin e vendosur në dispocion nga UEFA për të rezervuar biletën teksa kërkesat arritën deri në 50.000. Por, në fakt do të jenë vetëm 15.000 fatlumët që do të kenë shansin ta ndjekin nga tribuna skuadrën e zemrës edhe pse pritet që italianët të udhëtojnë të shumtë në numër drejt Budapestit pavarësisht nëse do të sigurojnë një biletë apo jo.

Lajme të tjera

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...