Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Tifozët godasin me grushte lojtarët e skuadrës së tyre, 17-vjeçari kërkon të largohet

Tifozët amerikano-latinë njihen për gjaknxehtësinë e tyre që lidhet me pasionin e jashtëzakonshëm për futbollin. Megjithatë, shpeshherë si rrjedhojë e “pasionit” ata kalojnë edhe limitet. Kështu ka ndodhur me ultrasit e klubit argjentinas të Velez të cilët pas disfatës me Huracan shkuan në qendrën sportive të skuadrës së tyre dhe sulmuan lojtarët.

Lexo edhe:

Ultrasit nuk u kursyen, por goditën me grushta e shkelma futbollistët ndërsa e pësuan keq edhe makinat e parkuara të cilët pësuan dëmtime të shumta. Ndërkohë, pas kësaj ngjarje, lojtari i datëlindjes së vitit 2006, Gianluca Prestianni kërkoi nga klubi lejen për t’u larguar pasi nuk mund të vazhdonte më pas këtij sulmi të ultrasve.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...