Connect with us

Hi, what are you looking for?

Eredivisie

Tifozët godasin portierin me filxhan në kokë, ndërpritet ndeshja në Holandë

Sfida e Eredivisies mes Vitesses dhe Spartës së Roterdamit u mbyll para kohë nga gjyqtar kryesor. Shkak u bënë trazirat e shkaktuara nga tifozët vendës, të cilët goditen me një send të fortë në kokë portierin e ekipit mik. Përshkallëzimi i situatës detyroi zyrtarët të ndërpritnin sfidën në minutën e 93-të, kur ishin dhënë gjashtë minuta shtesë.

Sparta shënoi në portën e vendësve që në minutën e pestë me Adrian Dalmau, ndërsa në të 64-tën Openda humbi një 11-metërsh për Vitessen.

Në shtesë, portieri Maduka Okoye, që i mohoi golin Vitesses, u godit nga një filxhan në kokë, pasi pak çaste më herët kishte dëbuar nga fusha një tifoz vendës.

Precipitimi i situatës dhe rreziku që vinte nga shkallët e stadiumit ndikuan të gjyqtarët që ta mbyllnin ndeshjen para kohe.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...