Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Tifozët holandezë shkaktojnë trazira në Napoli

Rreth 200 tifozë të Feyenoord kanë udhëtuar drejt Italisë për të ndjekur ndeshjen e Champions League mes Napolit dhe ekipit holandez, pavarsisht se atyre u është ndaluar të ndjekin ekipin në transfertë.

Edhe në Napoli, tifozët e Feyenoord kanë shkaktuar trazira, ndërsa raportohet se tre prej tyre janë arrestuar sepse kanë sulmuar policët që po tentonin t’i mbanin nën kontroll. Tre të arrestuarit janë të moshës 21 vjeçare, në gjendje të dehur, që do të akuzohen për prishje të qetësisë publike dhe dhunë ndaj policëve në detyrë.

Kuestura e Napolit njofton se një grup tjetër tifozësh të dehur po endet në qendrën historike të qytetit, por që janë nën kontrollin e policisë. Napoli dhe Feyenoord do të përballen në fushën e lojës, mbrëmjen e sotme.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...