Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Tifozët mbushin “San Siro”-n për Inter-Barca, Inzaghi nuk është i bindur për Asllanin

Interi do të presë Barcelonën, një test mjaft i vështirë në Ligën e Kampionëve dhe për më tepër, në një moment mjaft të komplikuar për zikaltrit, që kanë marrë 5 humbje në 10 ndeshje zyrtare të luajtura këtë sezon.

Megjithatë tifozeria vijon të konfirmohet arma më e fortë e klubit milanez, pasi mbrëmjen e sotme janë shitur të gjithë biletat për supersfidën, me shkallët e “San Sirot” që do të jenë të tejmbushura.

Një e dhënë mjaft e mirë kjo për të ardhurat e klubit, ndërsa është konfirmuar se në tribunë do të jetë edhe ish mesfushori i Barcelonës, Cesc Fabregas, i cili aktualisht luan me Comon, një qytezë shumë pranë Milanos.

Sa i përket ndeshjes, Inzaghi ka provuar turkun Calhanoglu para mbrojtjes, pasi nuk bindet nga Asllani, ndonëse mesfushori 20-vjeçar shqiptar bëri një paraqitje të mirë ndaj Romës të shtunën pasdite.

Në portë do të luajë Onana, si zakonisht në Champions, me Skriniar, De Vrij e Bastoni në mbrojtje, Darmian, Barella, Calhanoglu, Mkhitaryan dhe Dimarco në mesfushë, ndërsa në sulm është konfirmuar Correa dhe dilema e Inzaghit është nëse do t’i besojë Lautaros apo Dzekos nga minuta e parë.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...