Futboll

Tifozët nuk respektuan rregullat e distancimit social, ndërpritet finalja e Kupës së Danimarkës!

Finalja e Kupës së Danimarkës do të mbahet mend gjatë si ndeshja e parë e ndërprerë qoftë edhe për disa minuta pas pandemisë COVID-19. Ngjarja e pazakontë ndodhi në sfidën mes Aalborg dhe Sonderjyske, ku për herë të parë u hapën dyert e stadiumit për një numër të konsiderushëm tifozësh meqë bëhej fjalë për një takim që vlente trofeun e Kupës. Qeveria lejoi që në çdo sektor të stadiumit të kishte nga 500 tifozë për të dyja skuadrat, por rregullat e reja lehtësuese nga ana e shtetit danez dështuan sepse në Esbjerg një grup tifozësh të Aalborg nuk pranuan të qëndronin të veçuar në një distancë 2 metra nga njëri-tjetri edhe pse impianti e lejonte, duke thyer rregullat e distancimit social. Fillimisht arbitri ndërpreu ndeshjen për 15 minuta  kur tifozët e Aalborg refuzuan të qëndronin në stolat të cilët u ishin caktuar, pavarsisht ndërhyrjes së policisë por edhe vetë futbollistëve të skuadrës për t’i bindur. Në këtë pikë, forcat e policisë nuk kishin se çfarë të bënin më tepër dhe nxorrën jashtë stadiumit 40 deri në 50 tifozë të Aalborg të cilët u shoqëruan për te autobuzi i cili i dërgoi sërish në Aalborg.  Ndeshja më pas filloi rregullisht dhe përfundoi me fitoren 2-0 të Sonderjyskes.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency