Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Tifozi shekulllor i Interit: Fal pensionin për fitore, Zoti të pranojë lutjen time!

Enrico Vanzini është një tifoz i veçantë i Interit, i cili ka përjetuar shumë ngjarje të tmerrshme botërore si: Holokausti dhe Lufta e Dytë Botërore.

“Më ka pëlqyer shumë si ekip që kur kam qenë në moshën 7-vjeçare. Në atë periudhë, nuk kisha mundësi ta ndiqja në stadium, sepse jetoja larg dhe kushtonte shumë. Një nga ëndrrat e mia ka qenë ta shihja ekipin tim të zemrës nga shkallët e “San Siros”, një ëndërr që e realizova vetëm një vit më parë.”

Lexo edhe:

Enrico do ta ndjekë ndeshjen e mbrëmjes së sotme në azil, në qytetin e tij Padova, teksa do të jetë në kujdesin e mjekëve. Ai tregon më shumë rreth vetes dhe pasionit të tij si tifoz i Interit.
“Unë do t’i lutem Zotit që ekipit tim t’i japë fitoren dhe shpresoj që Ai të pranojë. Do të jepja gjithçka, do të hiqja dorë dhe nga pensioni im”.
E mbyll kështu tifoz shekullor i Interit këtë rrëfim, i veshur me fanellën zikaltër, me numrin 100 në shpinë.

Lajme të tjera

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...