Euro 2020

“Tiki-taka” për rekord, por ndaj Suedisë vetëm barazim pa gola

Debuton në Euro 2020 edhe Spanja, që nuk shkoi përtej një barazimi 0-0 në përballjen ndaj Suedisë në “Estadio de la Cartuja” të Sevillas, ku u regjistrua edhe ndeshja e parë pa gola e këtij kompeticioni, nga 10 të tilla të zhvilluara deri tani.

Pritej me mjaft interes performanca në fushë e një Spanje të rinovuar në të gjithë repartet nga ana e trajnerit Luis Enrique, që nuk mori me vete asnjë futbollist të Realit të Madridit dhe hodhi në fushë nga minuta e parë mesfushorin Pedri, i cili u bë spanjolli më i ri që luan në një Europian.

“Furia Roja” e nisi mjaft mirë ndeshjen dhe nëpërmjet një sistemi perfekt “tiki taka”, mori zotërimin e topit, duke vendosur një rekord historik në Kampionatin Europian, me plot 419 pasime të kompletuara në pjesën e parë, 303 prej të cilave në gjysmëfushën kundërshtare.

Megjithatë dominimi në kontrollin e topit nuk u konkretizua në raste dhe ato pak mundësi që patën për të shënuar, u shpërdoruan nga Morata me shokë, të cilët u treguan të pasaktë në finalizim dhe nuk arritën të dërgojnë topin në rrjetën e Olsen.

Nga ana tjetër Suedia u rreshtua me forca të shumta në prapavijë dhe i besoi kundërsulmit, teksa në dy raste mund të kishte ndëshkuar vendasit, por edhe sulmuesit nordikë nuk u treguan mjaftueshëm të ftohtë para portës kundërshtare.

Vërshëllima finale e arbitrit slloven Vincic, la në fuqi rezultatin e bardhë 0-0, me Spanjën që merr vetëm një pikë në ndeshjen e parë të Europianit, ndërsa Luis Enrique ka ende shumë punë për të bërë me sulmuesit e tij, në mënyrë që të shmangë ndonjë surprizë të pakëndshme.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency