Merkato

Timo Werner pasuesi i Haaland te Borussia e Dortmundit!

Erling Haaland me siguri është duke luajtur sezonin e tij të fundit me fanellën e Borussias së Dortmundit. Në përfundim të këtij edicioni futbollistik, do të hyjë në fuqi klauzola e largimit prej 75 milionë eurosh e sulmuesit norvegjez nga Borussia e Dortmundit, një shifër që klubet e interesuara për talentit nordik do ta paguanin me sy mbyllur. Haaland e ka nisur në mënyrë spektakolare edhe këtë sezon duke shënuar rregullisht me verdhezinjtë. Sëfundmi zërat për largimin e tij në fund të këtij sezoni nga Dortmundi me destinacion të ri kampionatin anglez ose La Ligan spanjolle janë shtuar edhe për faktin se Borussia ka nisur kontaktet e para me zëvendësuesin e Erling Haaland i cili me shumë gjasa do të jetë gjermani Timo Werner. Ish-lojtari i Leipzig ka shumë pak hapësira te Chelsea me mbrritjen e Lukakut dhe gjasat janë që të largohet nga Blutë e Londrës, ndoshta që në merkaton e janarit. Chelsea shpenzoi rreth 55 milionë euro për të blerë kartonin e Timo Werner, një vit më parë dhe për ta lënë të lirë do të kërkojë të arkëtojë të paktën 40 milionë euro, shifër kjo e përballueshme për arkat e Dortmundit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency