Kategoria Superiore

Tirana apo Kastrioti? Ja skenarët e mbijetesës

Gabimet e Tiranës në këtë sezon, që e kanë çuar në një depresion, për shkak të hijeve të mbijetesës, janë të panumërta. Gafa e fundit, nëse mund të konsiderohet e tillë, u bë në ndeshjen e shtëpisë me Kastriotin, ku baradhblutë nuk arritën të fitonin, madje as të shënon. Nëse do të merrnin tri pikë me krutanët, do t’u duheshin vetëm një pikë në dy ndeshjet e fundit për të qëndruar në elitë.

Duket sikur po përsëritet skenari i dy viteve më parë, kur Tirana nuk arriti të fitonte finalen e mbijetesës më Vllazninë, megjithatë klubi më i titulluar në vend ka ende kohë për të shmangur një tragjedi të dytë.

Në dy javët e fundit, bardheblutë luajnë në transfertë me Laçin e në fund presin Flamurtarin, ndërsa Kastrioti pret Teutën e në javën e fundit luan në transfertë me Kukësin.

Tiranës i duhen të paktën 4 pikë për të siguruar mbijetesën, pra mund të barazojë në Laç dhe të fitojë në “Selman Stërmasi” me Flamurtarin, ose të fitojë në Laç dhe të marrë të paktën një pikë në sfidën e fundit.

Kastriotit i duhet patjetër suksesi në shtëpi me Teutën dhe të tentojë gjithçka për gjithçka në sfidën e fundit me verilindorët në sfidën e fundit. Kastrioti mund të shpëtoje edhe me vetëm një fitore, por kjo ndodh vetëm nëse Tirana i humbet të dyja sfidat e fundit, ose me një fitore dhe një barazim, nëse Tirana merr vetëm një pikë në dy javë.

Duke marrë në konsideratë kundërshtarët me të cilët do të përballen dy rivalët e mbijetesës, si dhe objektivat e tyre, nuk mund të përjashtohet asnjë skenar.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency