Sport

Tirana Challenge, mega-turneu me 500 sportistë në Taekwondo

Një turne ndërkombëtar si ata që rrallë shihen të organizohen në vendin tonë. “Tirana Challenge” ishte aktiviteti që mblodhi 500 sportistë nga nëntë shtete të ndryshme në kryeqytet. Garuesit nga Shqipëria, Kosova, Gjermania, Italia apo Mali i Zi e Greqia konkurruan në të gjitha moshat dhe kategoritë e ndara sipas rripave të mjeshtërisë në zotërimin e kësaj disipline.

E jashtëzakonshme të shihje impenjimin dhe shpirtin luftarak të shfaqur nga më të vegjlit dhe lumturinë në momentin e vlerësimit me medalje, por edhe cilësinë e dueleve tek më të rriturit. Aktiviteti në të cilin ishin të pranishëm krerët e Komitetit Olimpik Shqiptar dhe Federatës Shqiptare të Taekwondo, u cilësua një sukses nga organizatori, mjeshtëri Julian Caca.

Pjesëmarrja masive në turneun ndërkombëtar “Tirana Challenge” konfirmoi edhe një herë përhapjen masive të disiplinës së Taekwondo tek fëmijët dhe të rinjtë në Shqipëri, si një mënyrë për të praktikuar sportin duke mësuar disiplinën dhe vetëmbrojtjen.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top