Basketboll

Tirana fiton Kupën e Shqipërisë në basketbollin e femrave

Tirana dominon kupën e koshit në basketbollin e femrave. Ekipi bardheblu triumfoi në finalen e Kupës së Shqipërisë pasi mundi 73-57 Goga Basket në sallën sportive “Feti Borova”. Një triumf i merituar për vajzat bardheblu pas një finaleje të luftuar, por që në fund shkoi për vajzat e drejtuara nga Roland Vrami. Tirana dominoi në periodën e parë, por Goga Basket u përgjigj në periodën e dytë me një rezultat të pjesshëm 21-14, aq sa shifrat në pushim shënonin vetëm +2 për skuadrën bardheblu, 42-40. Në periodën e tretë dhe të katërt diferencat në parket mes dy skuadrave u bënë evidente me Tiranën, që arriti të thellojë më tej rezultatin duke dominuar sidomos fraksionin e fundit. Për Goga Basket ndikoi mbi të gjitha mungesa e stolit por dhe dëmtimi i Lalajt në periodën e dytë. Për Tiranën, ky ishte një rikthim te trofeu pas 6 vitesh.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency