Kategoria Superiore

Tirana, golat problemi kryesor, sidomos pas shitjes së Muçit

Sezoni i Tiranës është larg pritshmërive, me bardheblutë që, edhe pse matematika i mban në lojë, kanë venitur shpresat për të ruajtur kurorën e mbretëreshës së Superiores. Tre trajnerë në krye të skuadrës nuk kanë mundur dot t’i rikthejnë bardheblutë në ritmin e sezonit të shkuar, që pavarësisht se mbeten një kundërshtar i vështirë për t’u mposhtur, e kanë po kaq të vështirë për të shënuar.

Pikërisht golat janë ata që u mungojnë kampionëve në fuqi, që në 20 javë kanë shënuar 17 gola, me një mesatare nën një gol për ndeshje. Një shifër që kurrsesi nuk mund të sjellë mundësinë e konfirmimit si më të mirët e kampionatit, pavarësisht se kanë një mbrojtje relativisht të fortë. Sikur të mos mjaftonte kjo ecuri e keqe e sulmit, tashmë është larguar edhe Ernest Muçi, që, pavarësisht moshës, ka mbajtur mbi supe repartin e avancuar të bardhebluve. Djaloshi i artë i Tiranës ka impresionuar drejtuesit e Legias së Varshavës në seancat e para stërvitore dhe në miqësoren brenda klubit, ndërkohë që tek tirana do ta ndjejnë mungesën e tij. Tashmë me këtë largim reparti i sulmit humbet shumë, teksa shpresat e golit varen nga sulmuesi i Kombëtares, Taulant Seferi, dhe finlandezi Tim Vayrynen, që duhet të jenë “ilaçi” i golit për bardheblutë.

Për momentin janë vetëm 3 sulmues që kanë shënuar tek bardheblutë, nga një gol Sasraku dhe Halili, si dhe dy realizime për Seferin. Trajneri Orges Shehi po pret që të ndezë motorin finlandezi Vyrynen dhe vetëm në këtë mënyrë Tirana mund të rikthehet e frikshme.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency