Conference League

Tirana “kryeqyteti i futbollit” dhe kryefjala informative në SuperSport

Rrugëtimi drejt Tiranës nisi thuajse një vit më parë, me eliminatoret e Conference League, kompeticionit më të ri të UEFA-s, që do të kulmojë pikërisht mbrëmjen e 25 majit në kryeqytetin shqiptar, me finale e madhe Roma-Feyenoord.

Italianët e Jose Mourinhos dhe holandezët e Slot ishin të vetmit që ia dolën të ndjekin deri në fund rrugëtimin dhe të mbërrijnë në “Air Albania”, ku do të përballen në finale e madhe, për të përcaktuar se kush do të jetë skuadra e parë që do të shkruajë emrin në librin e artë të fituesve të Conference League.

Ashtu siç ka bërë gjithë sezonin me përcjelljen e pjesës më të madhe të ndeshjeve të Conference League, SuperSport nis sot një maratonë transmetimi për të sjellë te të gjithë ndjekësit gjithçka nga atmosfera, organizimi e çdo gjë tjetër që lidhet me finale, e që do të kulmojë pikërisht me kurorëzimin e fituesit mbrëmjen e 25 majit.

Duke nisur nga sot në orën 10:40, në ekranin e SuperSport 1 do të ketë vazhdimisht lidhje direkte nga pika të ndryshme të kryeqytetit, si fan zonat e dy skuadrave, apo edhe sheshi Skënderbej, ku do të ketë edhe një emision dedikuar pikërisht ngjarjes më të rëndësishme futbollistike në vend dhe që do të përcjellë atmosferën, opinione të të ftuarve e gjithçka tjetër, çdo 60 minuta nga qendra e kryeqytetit.

Të gjithë këtë maratonë transmetimi do të mund ta ndiqni live në SuperSport 1 dhe në SuperSport Albania, në Facebook, teksa në sajtin supersport.al do të gjeni të pasqyruar gjithçka për finale Roma-Feyenoord.

Sepse për të paktën dy ditë, Tirana është “kryeqyteti i futbollit” dhe në të njëjtën kohë kryefjala informative në DigitAlb.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1Real Madrid
38
26
8
4
80
31
+49
86
2Barcelona
38
21
10
7
68
38
+30
73
3Atletico Madrid
38
21
8
9
65
43
+22
71
4Sevilla
38
18
16
4
53
30
+23
70
5Real Betis
38
19
8
11
62
40
+22
65
6Real Sociedad
38
17
11
10
40
37
+3
62
7Villarreal
38
16
11
11
63
37
+26
59
8Athletic Club
38
14
13
11
43
36
+7
55
9Valencia
38
11
15
12
48
53
-5
48
10Osasuna
38
12
11
15
37
51
-14
47
11Celta de Vigo
38
12
10
16
43
43
0
46
12Rayo Vallecano
38
11
9
18
39
50
-11
42
13Elche
38
11
9
18
40
52
-12
42
14Espanyol
38
10
12
16
40
53
-13
42
15Getafe
38
8
15
15
33
41
-8
39
16Mallorca
38
10
9
19
36
63
-27
39
17Cadiz
38
8
15
15
35
51
-16
39
18Granada
38
8
14
16
44
61
-17
38
19Levante
38
8
11
19
51
76
-25
35
20Deportivo Alavés
38
8
7
23
31
65
-34
31


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency