Kategoria Superiore

Tirana “kyç” portën, rinovon Ilion Lika, vijnë Bakaj e Qirko

Klubi i Tiranës ka “blinduar” portën, pasi ka rinovuar kontratën me portierin me eksperiencë, Ilion Lika, i cili do të mbajë veshur fanellën bardheblu edhe për një tjetër vit.

Sezonin që lamë pas Lika e mbylli si titullar, duke qenë vendimtar në garën e bardhebluve për mbijetesë dhe duke fituar besimin e ambientit te Tirana, që t’i ofrojnë rinovimin e kontratës.

Përveç Likës, bardheblutë rikthyen në kryeqytet edhe gardianin 31-vjeçar Edvan Bakaj, i cili u rikthye te Tirana pas një shtegtimi në Kosovë dhe te Luftëtari i Gjirokastrës.

Gjithashtu, po sot klubi bardheblu njoftoi edhe arritjen e akordit me portierin e ri të talentuar të Flamurtarit, Pano Qirko, i cili ka nënshkruar një kontratë 3-vjeçare me Tiranën.

Kështu me Likën titullar dhe Bakajn e Qirkon të gatshëm për ta zëvendësuar në rast nevoje, Tirana mbyll merkaton për portierë, duke kompletuar tërësisht këtë repart.

Kujtojmë që pjesë e skuadrës së Tiranës është edhe portieri Alessio Abibi, por ky i fundit është në negociata për t’u larguar jashtë Shqipërisë, ndaj vështirë se do të mbetet gjatë në kryeqytet.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency