Kategoria Superiore

Tirana-Laçi, vetëm fitorja largon krizën, duel rivalësh në “Niko Dovana”

Java e 16-të e Kategorisë Superiore luan këtë të hënë dy ndeshjet e  fundit, Tirana-Laçi dhe Teuta-Partizani, të cilat do të luhen në orare të ndryshme: sfida e “Selman Stërmasit”, në 13:45, dhe ajo e “Niko Dovanës”, në 16:45.

Pas derbit të humbur 0-1 ndaj Partizanit, bardheblutë kërkojnë të ndryshojnë rrjedhën e kampionatit ndaj kurbinasve, të cilët kanë humbur shumë nga shkëlqimi i fillimsezonit, duke lënë shumë pikë rrugës me skuadra të ashtuquajtura të vogla. Barazimi i fundit me Skënderbeun në Laç, fill pas humbjes me Apoloninë në Fier, ia ka hequr shumë shejt stofin e pretendentes skuadrës së shpëtim Duros. Për bardheblutë opsioni i vetëm është fitorja, përtej mungesave që vazhdojnë të shqetësojnë stafin teknik. Batha, i ndëshkuar me karto të kuq në derbi s’mund të japë kontribut në këtë takim, megjithatë pritshmëritë janë të larta, edhe për faktin se dy sulmuesit kryesorë, Muçi e Seferi, kanë patur më shumë kohë për t’u përshtatur, për të qenë më efikasë para portës. Tirana-Laçi, në fakt, nëse i referohesh renditjes është si sfidë direkte, pasi ndahen nga vetëm një pikë renditje. Barazimi në këtë rast nuk do të ishte opsion, pas nuk do të ndryshonte asgjë në klasifikimin e përgjithshëm.

Temperaturat pritet të jenë të larta në “Niko Dovana”, ku Teuta e Partizani do të përplasin “brirët” në një duel pretendentësh, të nxitur edhe më shumë për të marrë fitoren nga Vllaznia, që la dy pikë në “Loro Boriçi” ndaj Kastriotit. “Djemtë e Detit” dhe të kuqtë janë me pikë të barabarta e kuptohet skuadra që do të mund të marrë tri pikët do të afrohej me shkodranët (diferenca do të bëhej 7 pikë). Teuta – Partizani pritet të dhurojë emocione dhe spektakël edhe për faktin se në të dy kampet ka shumë entuziazëm, pasi vijnë nga dy fitore radhazi. Trajneri i të kuqve, Ilir Daja, nuk do të ketë në dispozicion Bardhin, i ndëshkuar me karton të kuq në derbi, megjithatë nuk mungojnë alternativat në fazën sulmuese, ku përveç të rikthyerit Çinari, mund të japë kontribut edhe Stenio Junior.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency