Kategoria Superiore

Tirana mjaft aktive në merkato, synohen dy futbollistë të Skënderbeut

Në edicionin i cili do të përfundojë në vitin 2020, që do të përkojë dhe me 100-vjetorin e krijimit të klubit, Tirana po kërkon të përforcohet sa më shumë në mënyrë që ky sezon të mos i ngjasojë aspak të shkuarit, ku skuadra 24 herë kampionët rrezikuan rënien nga Kategoria deri në javën e fundit.

Edvan Bakaj, Qirko, Karriqi, Idriz Batha, Isamel Dunga, Agustin Torasa, Elton Kale dhe Tefik Osmani janë fytyrat e reja tek Tirana, teksa ka pasur edhe largime, mbi të gjitha ato të Mavejesë dhe Grecës, por duket se në planin cilësor prurjet e reja janë të një standardi më të lartë.

Duhet ende të zgjidhet çështja Edon Hasani, me golshënuesim më të mirë të sezonit të shkuar që është thuajse i larguar, ndërsa nuk ka sinjale të qarta në lidhje me vullnetin e Michael Ngoo. Skuadra po vijon përgatitjet në Ohër dhe ashtu si është në zhvillim faza stërvitore, ashtu është edhe merkato.

Drejtuesit e kanë kthyer vëmendjen nga Skënderbeu, për të shfrytëzuar edhe situatën e vështirë që është krijuar tek korçarët pas verdiktit të KAS-it. Bruno Dita mbetet një objektiv, por mesfushori ka edhe një vit kontratë me bardhekuqtë dhe përpos dëshirës, kjo duket se është pengesa më e madhe, ndërkohë që Radas nuk ka asnjë detyrim me klubin jug-lindor.

Megjithatë për kroatin duhet që drejtuesit e Tiranës të binden plotësisht, sepse mosha është një faktor që ndikon negativisht dhe kujtojmë këtu që qendërmbrojtësi në tetor feston ditëlindjen e 36. Ka ende kohë deri në fundin e fushatës së shit-blerjeve në Shqipëri dhe mendësia aktive e klubit bardheblu vështirë të frenojë që në muajin Korrik.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency