Kategoria Superiore

Tirana ndan pikët me Kastriotin, feston Luftëtari, mposhten Partizani dhe Kukësi!

Ritëm, raste, lojë e bukur por asnjë gol. Tirana dhe Kastrioti barazuan 0-0 mes tyre në finalen e parakohshme të mbijetesës në Selman Stërmasi duke lënë gjithçka të hapur për 2 javët e fundit të kampionatit. Tiranës do t’i mjaftojnë edhe 4 pikë nëse Kastrioti fiton dy sfidat e mbetura ndaj Teutës dhe Kukësit. Ishte një ndeshje që duhej fituar kjo për Tiranën por pa praninë e tifozëve në stadium bardheblutë gabuan shumë përpara portës ndërkohë që në pjesën u ndalën edhe nga shtylla. Michael Ngoo ishte ai që shpërdoroi më tepër ndërkohë raste të mira pati edhe Kastrioti por që bardheblutë dolën të pamposhtur nga kjo sfidë meritat shkojnë edhe për Ilion Likën. Portieri veteran i rikthyer në formacionin titullar nga Ardian Mema bëri disa pritje shpëtimtare. Në këtë barazim pa gola të Tiranës dhe Kastriotit, festoi më shumë Luftëtari që falë fitores 3-0 ndaj Kamzës në tavolinë siguroi edhe matematikisht qëndrimin në elitën e futbollit shqiptar.

Me titullin në xhep Partizani u mposht në Niko Dovana nga Teuta me rezultatin 2-0. Skuadra e Shkëmbit me këtë fitore blindoi vendin e 3-të dhe tashmë vendos nën presionin Kukësin pasi ka vetëm një pikë më pak se verilindorët. Golat për Teutën nga një për çdo pjesë u realizuan nga Progni dhe Sherif Kallaku ndërkohë që në minutat e fundit Sidibe u ndëshkua me karton të kuq.

Fitore e bujshme e Skënderbeut në Kamëz me rezultatin e thellë 0-3 ndaj Kukësit. Skuadra e Shehit mbajti gjallë shpresat për të kapur Europën falë golave të Muzakës, Bregut dhe Pervan. Kjo ishte dhe një hakmarrje e vogël e korçarëve ndaj Kukësit për eliminimin nga Kupa e Shqipërisë.

Pavarsisht mungesave dhe problemeve të shumta vazhdon të surprizojë Flamurtari i Ilir Dajës që në Vlorë falë një goli të Idriz Bathës, mposhti 1-0 Laçin e Starovës duke i dhënë një goditje të fortë shpresave të kurbinasve për të kapur Europën. Një sukses ky që e ngjiti Flamurtarin në vendin e 4-t.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency