Kategoria Superiore

Tirana nderon veten dhe Partizanin, Luftëtari dhe Flamurtari ndajnë pikët!

Tirana surprizon Kukësin dhe i jep një goditje të rëndë shpresave të verilindorëve për të fituar titullin kampion në këtë sezon. Në stadiumin e Kamzës ku Kukësi luan si skuadër pritëse, triumfuan bardheblutë me rezultatin e ngushtë 0-1 falë një goli të mbrojtësit Albi Doka në minutën e 87-të.

Tashmë Kukësi e sheh veten -8 pikë nga Partizani i vendit të parë dhe presioni te verilindorët pritet të jetë sidomos nga ana e presidentit Gjici i cili kërkon me çdo kusht titullin kampion. Për Tiranën kjo ishte një fitore që e largon nga fundi i renditjes dhe i jep pak qetësi në tabelën e klasifikimit. Në Kamëz u zhvillua deri diku një ndeshje e barabartë ku të dyja skuadrat kishin shanset e tyre për të shënuar.

Tirana kishte raste më të pastra edhe pse Kukësi e kërcënoi jo pak herë portën e Alesio Abibit i cili bëri një paraqitje fantastike. As Shkurtaj as Reginaldo, as Ethemi e as Valdet Rama nuk arritën dot të shënonin dhe atë që së bënë lojtarët e repartit të avancuar të skuadrës së Cungut por edhe Greca, Hasani e Ngoo te bardheblutë e bëri një mbrojtës si Albi Doka që në minutën e 87-të i shërbyer nga Ngoo nuk i dha asnjë shans Frashërit për ti dhënë tre pikët Tiranës.

Në ndeshjen tjetër të zhvilluar në Gjirokastër Luftëtari barazoi pa gola me Flamurtarin një rezultat që u shkoi më shumë përshtat vlonjatëve. Një sfidë e luajtur më mirë nga skuadra e Ahmatajt por përballë një Flamurtari me shumë mungesa për shkak të largimeve, Luftëtari nuk kishte saktësinë e duhur në finalizim dhe nuk arriti të merrte më shumë se një pikë, gjithsesi një pikë e vlefshme në garën për mbijetesë ndërkohë që Flamurtari me pikën e marrë barazoi në kuotën e 30 pikëve, Skënderbeun.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency