Kategoria Superiore

Tirana në hall para startit të kampionatit, ja opsionet ku mund të presë ndeshjen me Kukësin

Ndonëse kanë dy muaj që përgatiten për startin e sezonit, duket se fundi i bojkotit nuk i gjetiu të gjithë klubet gati, pasi Tirana nuk e ka vendosur ende se ku do të presë Kukësin në sfidën e të mërkurës.

Shorti i këtij sezoni ishte mjaft interesant, pasi goglat përcaktuan përballjen e kampionëve dhe nën kampionëve të sezonit të kaluar që në javën e parë, megjithatë kur jemi vetëm 4 ditë para ndeshjes, ende nuk është caktuar stadiumi.

Kjo pasi dy stadiumet e kryeqytetit, por edhe “Elbasan Arena” janë të mbyllur momentalisht, duke qenë se vjeshta është periudha kur në fushën e këtyre impianteve bëhet mbjellja e barit dhe duhen rreth 3 javë për të rinisur aktivitetin normal në to.

Sfidën e të dielës ndaj Shkumbinit bardheblutë kanë vendosur ta luajnë në “Skënder Halili”, por ky impiant nuk shihet si i përshtatshëm për të pritur një përballje si ajo ndaj Kukësit të mërkurën.

Pikërisht për këtë arsye bardheblutë po mendojnë “shtegtimin” dhe kanë marrë në konsideratë stadiumet e Laçit dhe Korçës për këtë përballje, duke qenë se si kurbinasit ashtu edhe Skënderbeu luajnë në transfertë.

Gjithsesi drejtuesit e klubit bardheblu po negociojnë dhe po shqyrtojnë çdo alternativë të mundshme, ndaj në orët e ardhshme pritet që të caktohet edhe stadiumi që do të presë sfidën më të rëndësishme të javës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency