Conference League

“Tirana një dashuri”, tifozët holandezë përshëndesin policinë dhe festojnë me gazetarin e Supersport

Tifozët e Feyenoord kanë nisur marshimin drejt stadiumit Air Albania ku do të luhet finalja e Conference League me ekipin e tyre që sfidon italianët e Romës. Tifozët holandezë janë entuziastë për triumfin teksa ecin në drejtim të stadiumit kanë ndaluar për të dhënë përshtypjet e tyre edhe rreth Tiranës.

Nëpërmjet një lidhje të drejtpërdrejtë me gazetarin e Supersport, Jurgen Zela, ultrasit e Feyenoord rrëfejnë se e kanë pëlqyer jashtëzakonisht Tiranën ndërsa theksojnë se tashmë janë të dashuruar me kryeqytetin shqiptar.

Nga ana tjetër, holandezët nuk kanë ngurruar të përshëndesin edhe policinë shqiptare me të cilët në mbrëmjen e kaluar kaluan disa orë jo shumë të këndshme si pasojë e një përleshje.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency