Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

“Tirana për ne është histori!”, Mourinho: Pellegrini do jetë në finale, nga Dybala nuk pres gjë

Trajneri i Romës, Jose Mourinho ka folur së fundmi për finalen e Europa League ndaj Sevillas.

Duke folur për mediet italiane, tekniku portugez se Tirana është pjesë e historisë së tyre, ndërsa shtoi se nuk pret që Dybala të jetë në gjendje të luajë në finale.

Lexo edhe:

“Tirana një vit më parë është histori, është një kujtim për shumëkënd. Shpresojmë që në shumë vite fëmijët e tanishëm të mund ta kujtojnë atë me fëmijët e tyre. Ajo është lloji i ndeshjes që duam të luajmë të mërkurë. Pellegrini do jetë i gatshëm të luajë në finale, ndërsa nga Dybala nuk pres gjë.”-deklaroi Mourinho.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...