Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Tirana U-15 shpallet kampione e ‘Abissnet Superiore’ për sezonin 2022-2023!

Tirana U-15 është zyrtarisht ekipi kampion i këtij edicioni futbollistik në kampionatin ‘Abissnet Superiore’ për këtë grupmoshë.

Bardheblutë e vegjël luajtën ndeshjen e fundit të kampionatit në Laç, ku Tirana u mund me rezultatin 1-0 por pa ndikuar në çështjen e titullit me bardhelutë e vegjël që e kishin siguruar më parë falë diferencës që kishin me ndjekësit e Partizanit.

Kryeqytetasit në 27 ndeshje të luajtura kanë fituar 18, kanë barazuar në 6 ndeshje dhe kanë humbur vetën tre sfida, duke grumbulluar në total 38 pikë.

Lexo edhe:

Në ceremoninë e organizuar nga Federata Shqiptare e Futbollit iu dorëzuan lojtarëve të Tiranës medaljet dhe trofeu i kampionit për edicionin futbollistik 2022-2023.

Ndërkaq, në takimet e tjera të javës së fundit në kampionatin ‘Abissnet Superiore U-15’, Partizani i vendit të dytë u mund nga Vllaznia, ndërkohë që kishte siguruar vendin e dytë në kampionat, ashtu si edhe Akademia e Futbollit që u mposht nga Teuta në Durrës, duke u pozicionuar në vendin e tretë për këtë edicion futbollistik.

Lajme të tjera

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Featured

Lionel Messi refuzon Barcelonën. Ylli argjentinas ka marrë vendimin final për të ardhemn e tij, teksa ka zgjedhur të transferohet në Shtetet e Bashkuara...